ספות מביאות לנו נוחות וסטייל לבתים שלנו, אך הן עלולות להגיע למצב של בלאי יותר מהר ממה שאנחנו חושבים. מאכילת ארוחת ערב בחדר המשפחה או צפייה בסרט בסלון – הספה יכולה לספוג שמני גוף, ריחות בישול וכמובן גם אבק.

נשמע כי ניקוי ספות מבד זו משימה בלתי אפשרית, אך למרבה המזל למומחים של אלטוני יש כמה עצות שיכולות להפוך את האתגר הזה לחוויה הרבה יותר פשוטה. אך לפני שנתחיל לנקות את הספה חשוב לדעת מאיזה סוג בד עשוי הריפוד.כאשר אתם עומדים לרכוש את הספה הבאה שלכם תתייעצו עם המוכר האם ניתן לנקות את הבד בעזרת מים, ואקום, חומר ניקוי או ניקוי יבש בלבד.

איך מנקים ספות מבד

ראשית, יש לבצע ניקוי של ספות מבד אחת לשבוע וזאת כדי למנוע פגיעה בספה שנגרמת מנזילות או כתוצאה מבלאי רגיל. אם כך, אילו סוגים של לכלוכים מוכרים יש לנו וכיצד ניתן לנקות אותם?

לכלוך מוצק

כאשר מדברים על לכלוך מוצק, הכוונה היא לחומרים שלא מתפרקים במים, כגון חול, אבק, שאריות אוכל ואף שיערות. על מנת להיפטר מבעיה זו, הפיתרון היעיל ביותר הוא שאיבת הספה בעזרת שואב אבק.

כתמים נקודתיים

ישנם שני סוגים כתמים שיכולים להיווצר על ספות מבד. הסוג הראשון הוא כתמי מים הנוצרים ממשקאות כמו תה, קפה או משקה מתוק, והסוג השני הוא כתמי שמן. כמובן, כתמי שמן מאתגרים יותר לניקוי ועל כן יש להשתמש בתמיסה של חומץ ומים מעורבבים היטב, להספיג אותה בכתם, לשפשף בעדינות בעזרת מברשת ייעודית ולתת לאוויר לייבש אותו. ניקוי כתמי מים, כאמור, הרבה יותר פשוט וכאן מספיק ניקוי בעזרת סבון ומים ובטפיחות עדינות על הכתם.

שימוש בחומרי ניקוי

חומרי הניקוי לספות מבד צריכים להיות ייעודים לכך ולא כל חומר ניקוי מתאים לספה שלכם. בנוסף, יש לשים לב כי החומר ניקוי לא חודר לתוך הספה ושהוא לא נשאר גם על הספה עצמה, מכיוון שחומרים שנשארים על הספה עלולים למשוך אליהם לכלוך ושמנים מה שיוצר כתמים על הריפוד.

התמדה וערנות – זה הטיפ המנצח

ברגע שנוצר כתם על הספה יש לנקות אותו באותו הרגע ולא להמתין שהוא ייספג, כי כך הניקוי של הכתם יהיה מורכב הרבה יותר.מומחים מבית אלטוני – מערכות ישיבה איטלקיות, ממליצים להרחיק אוכל ושתייה מהספה, בכך תמנעו לפחות את הלכלוך שבשליטה שלכם.