כולנו מכירים את התרחיש הבא: עורכים מפגש ומישהו מפיל מאכל או משקה מלכלך על סלון העור החדש שלנו. אנחנו נרצה להישאר רגועים, אבל בפנים הלב שלנו רץ ואנחנו שואלים את עצמנו איך אנחנו מנקים את את אותו רהיט עור?

אז אפשר למנוע את הבלאגן בעזרת כיסוי ספה מפלסטיק שיותר מתאים למילניום הקודם, ואפשר פשוט ללמוד איך לנקות סלונים מעור. נפתח ונאמר שזה לא קשה כמו שזה נשמע.התייעצנו עם המומחים של אלטוני לגבי השיטות הטובות והקלות ביותר שיעזרו לנו לשמור על רהיטי העור שלנו גמישים ויפים.

לשאוב את האבק

נשמע כי מטרתו של שואב האבק הוא לשאיבה של שטיחים בעיקר, אבל תתפלאו לשמוע כי הוא מתאים גם לשאיבה של סלונים מעור.
אבל, צריך לקחת בחשבון שעור זהו חומר עדין יותר מאשר סיבים של שטיח ועל כן בשביל לשאוב אבק ופירורים מהספה יש להשתמש במברשות העדינות של שואב האבק.
הפעולה של שואב האבק צריכה להיות טרם העברת חומר לח על הספה.

מרכך עור – מוצר ייעודי

ההמלצה הרווחת היא שאחת לכמה חודשים מנקים את הסלונים מעור בעזרת מוצרים ייעודיים אותם ניתן לרכוש בחנויות השונות למוצרי ניקיון. אחד מהדגשים שחשוב לשים לב אליהם ברכישת מוצרי ניקיון לרהיטי עור זה להימנע משימוש בחומרי ניקוי רגילים שטומנים בחובם חומצות וכימיקלים, מכיוון שאלו עשויים לגרום לנזק בלתי הפיך.

השימוש במרכך העור הוא כך: לשפוך מעט מן הנוזל ולמרוח אותו בתנועות מעגליות כך ששטח הספה יספוג את החומר. אחר כך, יש להמתין כרבע שעה עד שהחומר ייספג טוב ואז לשפשף עם מטלית יבשה ורכה עד שתראו את התוצאות.

מים וסבון – יעיל על סלונים יוקרתיים

ניתן לנקות את הסלון באמצעות סמרטוט שנטבל במים וסבון, אך מייד לאחר מכן יש לייבש את האיזור עם מטלית יבשה. פעולה זו מומלצת לביצוע על ספות איכותיות בלבד, מכיוון שאם הספה לא בעלת עור איכותי הצבע עלול לרדת עם הסבון.לכן, במקרים אלו, עדיף להשתמש במטלית לחה בלבד ולא ספוגה במים וסבון.

אחד מהדברים החשובים שיש לדעת בנושא של ניקיון הספה הוא ההתמדה. נכון, לנקות ספה מעור זה לא כמו לנקות שולחן, אבל ההשקעה לחלוטין משתלמת. כמובן, עור עומד במבחן הזמן, אך אם תעמדו בהמלצות של מומחי אלטוני, תוכלו לשמור על סלונים יוקרתיים לאורך תקופה ארוכה.